На центральній міській котельні розпочата реалізація проекту „Технічне переобладнання котельні м. Славутич в зв’язку з переведенням котла КВГМ – 50 (1 шт.) та ДЕВ – 10 (2 шт.) на резервне дизельне паливо”.

Розробка та впровадження проектувикликане необхідністю забезпечити гарантованим теплом споживачів міста в разі виникнення проблем з газопостачанням котельні. Проектом передбачається встановлення на одному водогрійному котлі КВГМ – 50-150 потужністю 58,15 МВт двох комбінованих пальників URB 30 фірми „CIB UNIGAS S.p.A” для спалювання природного газу та дизельного палива по 30 МВт кожний та підключення двох існуючих котлів ДЕВ-10 на спалювання дизельного палива. В якості основного виду палива для котельні передбачається використання природного газу, а в якості резервного – дизельне паливо.

В 2007 році проект був презентований в Міністерстві житлово-комунального господарства як інноваційний та був прийнятий до реалізації.

Інноваційна складова проекту полягає в тому, що на жодному з існуючих котлів типу КВГМ не було проведено заміну пальникових пристроїв на сучасні з більш високим коефіцієнтом корисної дії та таких, що можуть використовувати альтернативний вид енергоресурсів. Славутицька міська котельня перша в області, яка запроваджує систему енергетичної безпеки щодо виробництва та постачання теплової енергії в разі втрати основного джерела постачання – природного газу. Тобто інноваційність проекту полягає у застосування нових підходів до експлуатації вітчизняного обладнання та підвищення стандарту якості з виробництва та постачання теплової енергії в місті Славутич

Реалізація даного проекту дозволить:

– У випадку припинення подачі газу забезпечити в місті безперебійний процес теплопостачання шляхом використання резервного палива;

– Більш ефективно спалювати газ при використанні сучасного пальникового обладнання на котлі КВГМ – 50-150 з повною автоматизацією процесу горіння;

– Досягти зниження шкідливих викидів в атмосферу від продуктів горіння газу (NOxі т.п.).

Проект має позитивні висновки згідно з чинним законодавством. В 2008 році проект удостоєно звання лауреата Всеукраїнського конкурсу „Лідер паливо-енергетичного комплексу 2008” у номінації „Енергозберігаючий проект”.

Вартість впровадження проекту складає 4884,518 тис. грн. В 2010 році з міського бюджету виділені кошти в розмірі 1,720269 млн. грн.., завдяки яким реалізація проекту розпочалась. Встановлено та 22.12.2010р. прийнято в експлуатацію сучасне пальникове обладнання на котлі КВГМ -50 №5.

 Для забезпечення житлових будинків та об’єктів соцкультпобуту міста тепловою енергією на потреби опаленнята гарячого водопостачання в опалювальний період використовуються водогрійні котли типу КВГМ – 50-150 центральної міської котельні. Пальникові пристрої на котлах орієнтовані на спалювання природного газу та мазуту. За проектом до 2001 року як резервне паливо використовувався мазут. В процесі техніко-економічного аналізу діяльність мазутного господарства було встановлено, що використання мазуту на котлах КВГМ – 50-150 в існуючих умовах є економічно недоцільним – присутні значні технологічні ускладнення при використанні мазуту та високі витрати на утримання мазутного господарства. В 2003 році підприємством, згідно рішення сесії міської ради було здійснено переведення парових котлів ДЕВ-10у водогрійний режим, що дало економію газу 392 тис. м³/рік і економію електроенергії 216 тис. кВт•год/рік та дозволило знизити темпи росту тарифу на теплову енергію, які викликані подорожчанням енергоносіїв.